Bulut Sunucu Kullanmanız İçin 5 Neden

Bulut Sunucu Kullanmanız İçin 5 Neden

Sanal sunucu ağı olarak tanımlanan bulut sunucuların özelliklerini anlatmakla bitiremeyiz ama sizlere bulut sunucu hizmetlerini kullanmanız için 5 nedeni toparladık. Hosting paketlerinden kurtulup artık daha güvenli ve daha performanslı bir web sitesi için sunucu hizmetlerini tercih etmelisiniz. Hosting paketlerinden ayıran bir çok özelliği mevcuttur ancak en önemlilerini sıralayacak olursak, yedekleme,sınırsız kaynak, yüksek performans ve SSH erişimi ile hosting paketinden çok daha yüksek performansları bulut sunucu üzerinden alabilirsiniz.

Hadi sizlere bulut sunucu almanız için 5 nedeni sıralayalım.

Bulut Yedeklemesi ile Güvenlik Üst Düzeye Çıkarın

Hosting paketlerinin barındığı sunucularda her zaman yedekleme garantisi verilmiyor. Bir sabah kalktınız ve web siteniz çalışmıyor, hata üstüne hata ile karşılaşıyorsunuz. Aslında bu hata dün gece çalışıyordu ancak hostingden kaynaklanan bir problemden dolayı dosyalarınızı kaybettiniz veya kötü niyetli kişiler bütün dosyalarınızı sildi. Bu durumda tarafınızda yedekler var ise onlarla devam edebilirsiniz. Peki bu yedekler bilgisayarınızda yok ise ne yapacaksınız?

Dosya güvenliği ve yedekleme garantisi her zaman önemli bir unsurdur. Bulut sunucu hizmetlerinde yedeklemeler günlük olarak alınır ve bu yedekler her zaman güvenli bir sunucuda depolanır. Bulut sunucu içerisinde her hangi bir şey olduğu anda bulut yedeklemesi sayesinde eski dosyalarınızı kolayca alabilirsiniz. Evinizin kapısını kilitli ve sağlam bir çelikten oluştuğunu ve her zaman yedekte bir anahtarınızın olduğunu bilmeniz, evinizin güvenli olduğundan emin olmanıza yeterli olacaktır.

Daha Hızlı ve Performanslı Bir Site Sahibi Olun

Yavaş hosting paketlerinden sıkılmadınız mı? Üstün performans sahibi bulut sunucular yoğun web siteleriniz için en ideal çözümdür. Kaynak kullanımları gereği web sitesi ne kadar kaynak tüketiyor ise sunucuda o kadar kaynak kullanımı yaşanıyor. Ek olarak bu kaynak kullanımlarının bir sınırı yok.  Uygun fiyat çözümleri ile üstün performans sahibi olmak için, Bulut Sunucu hizmetlerini tercih etmenizi öneririz.

İhtiyacınız Kadar, Sınırsız Kaynak Kullanın

Yoğun web sitelerinin gözdesi olan bulut sunucu hizmetleri, kaynak kullanımı konusunda oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Web sitesinin kullandığı kadar limitlendirme yapılan bu hizmetlerde, sunucu tarafında kaynak kullanımı sınırsızdır. Web sitenizin sınırsız bir alt yapıda barınması ve bu alt yapı içerisinde en üst düzeyde performans alması ne kadar etkili olabilir? Hızlı web siteleri her zaman ziyaretçiler için tercih edilen unsurlardan biridir. Hosting paketlerine veda edin ve artık sınırsız kaynak kullanımına sahip bulut sunucularına taşının.

Uygulamalarınız İçin SSH Erişimine Sahip Olun

Hosting paketlerinde özel yazılımlarınız için sunucuya gerekli fonksiyonları eklemeniz mümkün olmayabiliyor. Bu durumlarda yönetilebilir bir sunucuya sahip olmanız gerekiyor. Bu durumlarda tercih etmeniz gereken hizmet bulut sunucudur. Özel yazılımlarınız için gerekli olan fonksiyonları SSH erişimi ile kolayca kurabilir ve sunucunuzu rahatça gözlemleyebilirsiniz. SSH erişimi ile birlikte sunucunun kaynaklarını, yazılım taraflı logları ve bir çok fonksiyonu kontrol edebilirsiniz. Özel siteler için bu gerekli bir özelliktir.

7/24 Kesintisiz Sunucunuz Yayında Olsun.

Hosting hizmetleri gibi bulut sunucularınında 7/24 kesintisiz hizmet vermesi büyük bir özelliktir. Bulut sunucu hizmetlerinin yüksek hız performanslarını gösterebilmesi için güçlü bir alt yapıda olması ve kafes güvenliklerinin tam olması gereklidir.  Bu çok büyük bir etken olacaktır ki büyük web siteleri bakımından en çok dikkat edilen bir noktadır. Gece yatağınızda uyurken sabah saatlerine kadar web sitenizin kapalı olmasını istemezsiniz. Bunun için doğru firma ve doğru bir alt yapı seçimi tercih ediniz. Özellikle yıllardan beri hizmet veren kurumsal firmaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.